«
  1. Anasayfa
  2. Web Bilgisi
  3. Chrome Tarayıcıda Uzantısız Screenshot Alma ve Düzenleme

Chrome Tarayıcıda Uzantısız Screenshot Alma ve Düzenleme

En çok kullanılan ve birçoğumuzun kullanmış olduğu chrome tarayıcıda uzantısız screenshot alma ve düzenleme imkanı olduğunu biliyor muydunuz?

chrome tarayıcıda uzantısız screenshot alma ve düzenleme

Yanlış duymadınız! Chrome tarayıcıda eklentisiz ekran görüntüsü alma ve düzenleme yapabilirsiniz. Yapmanız gereken birkaç basit adımdan sonra chrome ekran görüntüsü alma ve düzenleme seçeneklerini aktif edip dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan yapılması gereken adımları aşağıda paylaşıyorum.

Yapmanız gereken ilk şey tarayıcınızın adresine Chrome://flags yazıp o sayfaya girmek olacaktır. Sayfaya giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna screenshots yazıp karşınıza çıkan her iki seçeneği de enabled yapıp kaydediyorsunuz. Sayfayı yeniledikten sonra sağ üst tarafta yer alan ok işaretine tıklayıp ekran görüntüsü seçeneğine tıklamanız ve ekran görüntüsünü almak istediğiniz bölgeyi seçip mouse yardımı ile ekran görüntüsünü alıyorsunuz. Ekran görüntüsü aldıktan sonra görüntüsünü aldığınız kısım yeni bir pencerede açılacak ve sizden düzenle veya indir yapmanızı isteyecektir. Size uygun olanı seçip işlemlerinize o şekilde devam ediyorsunuz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *