«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Kızılırmak Üzerindeki Barajlar

Kızılırmak Üzerindeki Barajlar

Daha kolay hatırlayabilmek adına şifreli şekilde paylaştığımız içeriklerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yazımız Kızılırmak üzerindeki barajlar ile alakalı olacaktır. Kızılırmak ismi hiç yabancı olmasa gerek. Zira Kızılırmak bünyesinde kendine has özellikler barındıran bir nehirdir. Bu özelliklerin en önemlisi hiç şüphesiz isminden de anlaşılacağı gibi kendine has renginin oluşudur. Bu özelliğinin yanında Kızılırmak ülkemiz sınırları içerisinde doğup yine ülkemiz sınırları içerisinde denize dökülür.

kızılırmak üzerindeki barajlar

Bütün bu özellikler başlı başına bu nehri önemli kılıyor ama siz yine bunlar yetmez diyorsanız biz özelliklerini vermeye devam edelim. Kızılırmak üzerinde ülkemizin elektrik ihtiyacının bir bölümünü karşılayan barajlar bulunmaktadır. Bu yazımızın başlığından anlayacağınız gibi Kızılırmak nehri üzerinde yer alan barajları tek tek alt alta gelecek şekilde paylaşacağız. Bu barajları daha kolay hatırlayabilmeniz için şifreli bir şekilde paylaşıyor olacağız. Bu şekilde hatırlamanız gereken bir yerde bu bilgileri çok daha kolay olacak şekilde hatırlayabileceksiniz.
Kızılırmak üzerine kurulan barajlar
Hirfanlı Barajı – Ankara-Kırşehir
Obruk Barajı – Çorum
K
esikköprü Barajı – Ankara
Kapulukaya Barajı – Kırıkkale
Altunkaya Barajı – Samsun
b
Sarıoğlan Barajı – Kayseri
ö
Yamula Barajı – Kayseri
l
e
Derbent Barajı – Samsun
İ

Kısacası Kızılırmak üzerine kurulan barajları HOKKAbaz SöYleDi şifreleyebiliriz. Bu şekilde bir şifreleme yaparsanız gireceğiniz sınavlarda çok işinize yarayacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *